Dursun Ali Erzincanlı - Ben Kudüsüm

Canım Allahım ben çok acizim çok kudüs için hiçbişey gelmiyor elimden sen herşeyi hakkıyla bilensin sen herşeye gücü yetensin,Sanatçı: Dursun Ali Erzincanlı Albüm: Gül ve Kül Çıkış tarihi: 2019,Dursun Ali Erzincanlı‘dan yine muazzam güzellikte ve derin manalar içeren “Ben Kudüsüm” adlı naati şerifi sizlerin beğenisine sunuyoruz. Mübarek Kudüs şehrinin ümmeti İslam için önemine ışık tutan bu eser bizlerin bu kutlu şehir için duyduğu hissiyata değinmektedir.
Bu haber 2020-04-17 16:24:21 eklenmiş ve 223 kez görüntülenmiştir.

Filistin toprakları içerisinde yer alan Kudüs üç semavi din içinde mukaddesat barındırmaktadır. Üç semavi dininde kutsal saydığı tek şehirdir. Hazreti Peygamber Efendimizin Mirac’a sırasında göğe yükseldiği yer olması hasebiyle ve Mescid-i Aksa’nın burada bulunması nedeniyle Kudüs Allahu Teala’nın yeryüzünde mübarek saydığı üç mescidden birine ev sahipliği yapmaktadır.

BEN KUDÜSÜM Allah’ın Dokunulmaz Kıldığı Üç Hareminden Biri… Yeryüzünün Süslerinden Bir Süsüm, Kalbinde Mescidi-i Aksa’yı Taşıyan. Sokaklarında Peygamberlerin Yürüdüğü, Güldüğü, Ama Hep Öldürüldüğü Şehir… Bugün Hem Garip Hem de Öksüzüm. Ebva’dan Döndüğün Gün Gibi Öksüz Taif’te Taşlandığın Günkü Gibi Sahipsiz Ebu Talip Mahallesindeki Gibi Yalnız Tepeden Tırnağa Pusum… BEN KUDÜSÜM Mekke-i Mükerremenin Kardeşi… O; Zemzemle Umman Bense Kan Dolu Bir Tasım O; Şehirlerin Anası Bense Şehirlerin Mazlumuyum O; Sevinç Gözyaşlarından Bir Deniz Ben Acılardan Bir Nehirim. O; Ayaklar Altında Kalmasın Diye Bir İsra Gecesi Şeref Verdiğin Fakirim Başım Üstüne Dedim Başımla Beraber Dedim. Sen; Göklere Yükselirken, Başını Ayaklarının Altına Koyan Şehirim…


 
ETİKETLER : Dursun Ali Erzincanlı Ben Kudüsüm
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ilahi dinle haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
ilahi : ilahi dinle : ilahi indir : ilahiler dinle : ücretsiz ilahiler : bedava ilahi indir
© Copyright 2019 2020 Tüm Hakları Saklıdır | eFe. Tüm hakları saklıdır.